Szydełkowa kreacja dla lalki Monster High

To znowu ja, po dłuższej przerwie z nową robótką do pokazania.
Tym razem chcę się pochwalić moim pierwszym szydełkowym ubrankiem dla lalki, konkretnie dla lalki typu Monster High. W skład zestawu wchodzi biały kwiatowy płaszczyk, ozdoba do włosów i krótka, niebieska sukienka lub tunika.


Przyznam, że owszem, w przeszłości szyłam i projektowałam sporo ubranek dla lalek Barbie, ale jakoś nigdy nie pokusiłam się o stworzenie szydełkowej kreacji. Lalki Monster High są dosyć specyficzne, mają raczej oryginalne proporcje i wymiary i znacznie mniej "ciała" niż ich i tak mocno szczupłe koleżanki typu Barbie. Dlatego też robienie ubranek dla monsterek uważam za nieco trudniejsze, ale może to tylko moje wrażenia. Jak wcześniej pisałam, nie mam w tej kwestii dużego doświadczenia.Słów kilka o materiałach. Do wykonania tego kompletu użyłam cienkiej akrylowej włóczki, typu etamina oraz szydełka w rozmiarze 1,5 mm. Do ozdobienia kwiatków na płaszczu i dekoracji do włosów użyłam kwiatków pasmanteryjnych i samoprzylepnych cyrkonii w kolorze jasno niebieskim.
A to widok całości z boku i z tyłu.
Poniżej lalka w samej sukience, czy też tunice z golfem, który można wywinąć i opuścić na ramiona.
Jak możecie zauważyć na zdjęciach, zmyłam część makijażu z mojej lali, by wyglądała nieco bardziej naturalnie, tudzież neutralnie. I tutaj dodam, że owszem przygotowuję się do całkowitego przemalowania i przerobienia kilku lalek. Jednak zacznę raczej od starszych, mocno sfatygowanych lalek Barbie.


Informacja dla osób, które mają w zwyczaju pytać o schematy. Zapewne łatwo  się domyślić, że pomysł na to ubranko powstał w mojej głowie, jak większość rzeczy, które pokazuję Wam na tym blogu.
Aczkolwiek, jeśli znajdą się osoby zainteresowane wykonaniem takiego kompletu dla lalek, proszę o komentarze poniżej, a możliwe, że uda mi się opracować foto przewodnik.
To wszystko w tym poście. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie.

2 komentarze:

  1. Śliczny strój, szczególnie ten płaszczyk mi się spodobał :)

    OdpowiedzUsuń