Szydełkowa podstawka na jajko

Cześć wszystkim.
Zaczęłam robić kolorowe, sympatyczne trzymadła na jajka. Mogą być na te wielkanocne, ale niekoniecznie. Ma być kolorowo i wiosennie. Na razie powstała jedna sztuka, ale myślę, że zrobię więcej, a jak będzie czas to postaram się ozdobić kilka jajek, żeby się ciekawie komponowały z trzymadełkami.




Od razu zaznaczam, że nie mam żadnego schematu, czy gotowego wzoru na ten drobiazg. Pomysł jest kombinowany.


Naprawdę łatwo coś takiego wydumać, a zrobienie jednej sztuki zajmuje dosłownie kilkanaście minut.
Taki kwiatuszek można również wykorzystać jako ozdobne opakowanie na czekoladowe jajko, czy świeczkę (aczkolwiek nie polecam zapalania świeczki w takim łatwopalnym wdzianku).
A przede wszystkim, takie podstawki to idealny sposób na pozbycie się włóczkowych resztek. 

Szydełkowa mini do legginsów

To znowu ja.

W przerwie między robieniem sporej narzuty i kilku wiosennych drobiazgów wydziergałam takie małe coś, krótką ażurową niby spódniczkę do legginsów, z rozciągliwej włóczki .


Przód






Tył



Nie, nie mam obsesji na punkcie neonowych kolorków, choć bardzo je lubię. Ta konkretna spódniczka powstała na zamówienie znajomej, która lubi odblaskowe kolorki i już wcześniej nabyła jedną z moich neonowych chust. Tym razem taka zachcianka, spódniczka, bądź tak zwany ocieplacz na strategiczne części ciała. Na całość zużyłam nieco ponad 50 gram elastycznej włóczki typu Nako stretch, podkreślam typu, bo nie była to włóczka tej firmy, niestety nie znam nazwy, bo kłębki były z tak zwanej darowizny, bez metek. Jednak myślę, że z powodzeniem można takie spódniczki robić z każdego rodzaju w miarę elastycznej włóczki, tylko może nieco luźniejsze.

Wiosenny kwiat (motyw, serwetka) foto przewodnik

Witajcie Szydełkowicze i nie tylko.
Dzień Kobiet dziś mamy. A w związku z tym przygotowałam małą niespodziankę dla wszystkich szydełkujących koleżanek, czyli kolejny zdjęciowo - filmowy przewodnik, w  którym możecie podpatrzyć, jak bezboleśnie i szybko zrobić ten oto wiosenny kwiatek, który może posłużyć jako serwetka albo powtarzalny element do zrobienia większego obrusa, narzuty, poduszki czy nawet poncza.







Podstawowe technikalia. Zawsze pytacie o rozmiary szydełka i grubość włóczki.
Kwiatek ze zdjęcia został wykonany szydełkiem w rozmiarze 3,5 mm, z średniej grubości włóczki akrylowej i ma on około 23 cm średnicy, czyli jak na serwetkę do kompletu w sam raz. Oczywiście z cieńszej włóczki, czy kordonka wyjdą nam sporo mniejsze kwiaty, w sam raz na obrus, czy letnią, przewiewną kreację.




Na potrzeby fotoprzewodnika zrobiłam drugi kwiat, tym razem z grubszej bawełny, tym samym szydełkiem, ale w jednym kolorze. Moim zdaniem obie wersje prezentują się ciekawie.
Kolorystyka jest tutaj dowolna. Ja zdecydowałam się na żółty kwiatek, z białym środkiem i zieloną obwódką, bo kształt troszkę kojarzy mi się z żonkilem, a żonkil to typowo wiosenny kwiatek.



Zapraszam do obejrzenia krótkiego wideo ze zdjęciami i opisami po angielsku i po polsku.




W razie pytań, czy niejasności  piszcie do mnie śmiało.
Zdaję sobie sprawę, że moje przewodniki nie są idealne, ale póki co jest to wszystko na co mogę sobie pozwolić dysponując bardzo ograniczonym czasem i jeszcze bardziej ograniczonymi zasobami technicznymi, dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
To wszystko w tym poście.
W razie pytań proszę o komentarze i wiadomości. Do zobaczenia w kolejnym poście.